Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Neděle, 1. Únor 2015 11:07:21

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Backtest a následně demo účet? Ale kdepak...

Další

skrtnuty_graf.jpgVelmi často se propaguje, že trader, ještě předtím než vstoupí na trh se svými vlastními penězi, by měl provést backtest své strategie na historických datech a tu následně ještě vyzkoušet na demo účtu. Propagace tohoto postupu se rozmohla do takové míry, že kdokoliv by tak neučinil, by byl automaticky považován za šílence. Podívejme se ale na určitá úskalí, která jsou s tímto dogmatem na tradingové scéně spojena.

1. Problém
Žádný předem stanovený vzorec nebo systém, podle kterého by se na burze daly stabilně vydělávat peníze neexistuje. Kdyby něco takového existovalo, obří investiční banky a hedgeové fondy by se nikdy nemohly dostat do ztráty, ovšem realita je jiná. Na burze je jistá pouze jedna věc, a tou je, že nic není jistého.

2. Problém
I kdyby taková strategie byla na základě historických dat úspěšná, neznamená to, že bude úspěšná i v budoucnu. Tyto strategie musí být postaveny na základě vyhledávání příležitostí ve směru býčího nebo medvědího trendu. Pokud trvá trend, který systému přináší zisky, trader má pocit, že objevil svatý grál. Jakmile se ovšem trend otočí, strategie se stane ztrátovou. V případě, že je strategie postavená na základě, že vyhledává příležitosti jak pro býčí, tak pro medvědí trendy, zisková bude pouze v případě, že na trhu bude panovat zvýšená volatilita a býčí trend bude plynule přecházet do medvědího a naopak. Pokud ovšem na trhu nastane období snížené volatility a trh půjde do strany, strategie se stane ztrátovou.

3. Problém
Jakákoliv aplikace této strategie v praxi je potom pouhou sázkou na štěstí. Obchodování čistě na základě systémů v grafu je na burze sebevraždou, protože odpoutává pozornost od reality. Stát se úspěšným obchodníkem může jenom ten, kdo do svého tradingu zapojí vlastní úvahy a myšlenky. Graf za nás přemýšlet nemůže. Ostatně takové kapacity jako Warren Buffett nebo George Soros, jsou toho důkazem.

4. Problém
Obchodování na demo účtu nemá s reálným obchodováním nic společného. S tím asi většina obchodníků, kteří s obchodováním na demo účtech mají osobní zkušenosti, bude souhlasit. Demo účet by měl sloužit pouze pro to, aby se obchodník naučil zacházet s platformou. Jakékoliv snahy o zhodnocení účtu nebo aplikace strategie, která neexistuje, je pouze ztrátou času.

Pavel Šafařík


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

9.6.2011 12:20cml11 Demoúčet

Celkem příspěvků. Připojte se i Vy do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.