Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Sobota, 31. leden 2015 23:33:27

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

SPADová horečka: S analytiky Cyrrus

Další

cyrrus_logo1.jpgVčera jsme v USA viděli pozitivní náladu, díky dobrým výsledkům např. banky Morgan Stanley, potěšil také Philip Morris, AT&T nebo Eli Lilly. S&P500 1,35%, Dow Jones +1,21%, Nasdaq +0,72%. Po trhu reportovaly další firmy, pozitivně překvapil Microsoft i AMD. Středem zájmu investorů byl samozřejmě včerejší summit EU o záchraně Řecka. K dohodě nakonec došlo kombinací několika dříve zvažovaných opatření. Řecku bude poskytnuta další pomoc v objemu 160 mld. eur, cca 110 mld. poskytnute EU a MMF, zbývající částka bude získána kombinací swapů bondů popř. buybacků za spoluúčasti soukromých věřitelů. Vedle tohoto byly zvýšeny pravomoce stávajícího evropského záchranného fondu, nyní bude moci odkupovat dluhopisy, popř. poskytovat úvěrové linky, nebude však navýšen jeho objem. Možnost akceptace řeckých bondů v případě garancí od EU naznačila také ECB. Toto je zdrojem dnešního pozitivního otevření Evropy, DAX nyní +0,70%

Společnost New World Resources dnes ráno oznámila ceny uhlí pro 3Q2011 a základní data o produkci a prodejích uhlí za 2Q2011. Společnost ve 2Q vytěžila celkem 3,25 mil. tun uhlí a prodala 2,77 mil. tun, což je více než jsme očekávali. Struktura prodejů je nicméně, stejně jako v 1Q2011, výrazně horší s nízkým podílem koksovatelného uhlí (prodej 1,12 mil. tun) a naopak značným podílem levnějšího energetického uhlí (1,65 mil. tun, tj. cca 60%). Průměrné realizované ceny byly oproti původním předpokladům také mírně upraveny směrem dolů vlivem (kurzu CZK/EUR), cena koksovatelného uhlí z 215 EUR/t na 210 EUR/t, cena energetického uhlí z 71 na 69 EUR/t a cena koksu z 400 na 392 EUR/t. Rychlý výpočet v našem modelu ukazuje negativní dopad těchto rozdílů do naší projekce výnosů z prodeje uhlí a koksu ve výši cca 14 mil. EUR resp. do zisku ve výši 20 mil. EUR. Co se týká cen na 3Q, NWR oznámila očekávanou cenu koksovatelného uhlí ve výši 192 EUR/t, což znamená 9% pokles vs. 2Q2011 a horší cenu než jsme očekávali my (200 EUR/t) a zřejmě i trh (200-210 EUR/t). Také ceny koksu jsou mírně pod naším odhadem, konkrétně 378 EUR/t vs. náš odhad 385 EUR/t. Dopady těchto rozdílů do očekávaných výsledků jsme vyčíslili na -18 mil. EUR vs. náš odhad u výnosů resp. -9 mil. EUR vs. náš odhad u čistého zisku za 3Q. Společnost nicméně ani přes negativní vývoj těžebního/prodejního mixu nezměnila svůj záměr letos vytěžit 11 mil. tun uhlí a prodat 10,3 mil. tun uhlí s 50:50 podílem koksovatelného a energetického uhlí. Splnění tohoto cíle si vyžádá výrazný nárůst těžby energetického uhlí, prodejní mix v 1H2011 byl totiž 60:40 ve prospěch levnějšího energetického uhlí. Celkově vnímáme oznámená data negativně. (Marek Hatlapatka)


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.