Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Pondělí, 22. prosinec 2014 07:22:46

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Nové IPO na pražské burze: Mountfield chce vstoupit na český kapitálový trh

Další

mountfield.jpgNa konci minulého týdne se objevily zprávy, které českého investora zaručeně příjemně překvapily. Maloobchodní řetězec se zahradní technikou, bazény a potřeby pro volný čas, společnost Mountfield, totiž podle deníku E15 plánuje vstup na pražskou burzu. Čeští investoři by se proto již letos mohly dočkat prvního maloobchodního titulu obchodovaného na BCPP. Podrobnosti společnost plánuje zveřejnit na středeční tiskové konferenci konané 11. 1. 2012.

O Mountfield
Společnost Mountfield působí na českém trhu od roku 1991 a je největší specializovaný maloobchodní prodejce širokého sortimentu zahradní techniky, bazénů, zahradního nábytku a dalších potřeb pro zahradu. Celkem Mountfield provozuje 72 obchodních center. V České republice jich je 55 a na Slovensku dalších 17. Majoritním vlastníkem s podílem přibližně 72 % je současný předseda představenstva a generální ředitel společnosti Ivan Drbohlav.

Ekonomický profil
V roce 2010 bilanční suma Mountfield podle databáze firemních informací MagnusWeb, kterou provozuje agentura ČEKIA, dosahovala 1 932 mil. Kč, což od roku 2005 představuje nárůst o více jak 16 %. Tržby z provozní činnosti v roce 2010 dosáhly 2 654 mil. Kč a celkové tržby se vyšplhaly až na 3 218 mil. Kč. To je oproti roku 2009 mírné zhoršení, kdy celkové tržby dosahovaly 3 259 mil. Kč. Mountfield také meziročně klesl zisk o 26 % na 14,8 mil. Kč za rok 2010. Podle ČEKIA stability rating má společnost s platností od 1. 10. 2011 hodnocení na úrovni „výborný“ tedy jednoho A.

„Zvýšení počtu titulů obchodovaných v Praze přinese nové investiční možnosti, retailový sektor zatím v nabídce na pražské burze chybí. Roční tržby v okolí 3 mld. Kč však indikují, že půjde o menší emisi,“ komentuje chystané IPO na pražské burze analytik Ondřej Moravanský z Cyrrus. „Je to vcelku překvapivá informace, neboť tato společnost dříve nepatřila k těm, u kterých se o tomto kroku spekulovalo,“ dodává.

Redakce iPOINT


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.