Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Pátek, 30. leden 2015 05:47:36

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

CME: 84 % nebo -7 % p. a.?

Další

tajne_male.jpgPohledem platných doporučení vypadá CME jako růstový trhák: Z osmi cílových cen vydaných od poloviny října loňského roku vyplývá průměr 12,685 USD, tedy v přepočtu dle aktuálního kurzu poměrně silného dolaru cca 247 Kč. Jak vidno, průměrný cíl je vysoko nad tržní cenou, implikace míří ke 84% růstovému potenciálu! Problémem je extrémní rozptyl cílových cen, od 6,3 do 18 USD, což výši zmíněného růstového potenciálu poněkud relativizuje. S nejnovějším názorem na budoucnost CME dnes přichází analytici zámořské legendy Goldman Sachs. Jaký roční výnos akcie předpokládají?

Podle Patria Online/Bloomberg lehce zvýšil Goldman Sachs cílovou cenu pro CME z dosavadních 6,3 na 6,4 USD, investiční doporučení bylo ponecháno na „prodat/neutral.“ Target implikuje roční ztrátu kolem sedmi procent.

Přehled investičních doporučení pro CME

Zdroj: Monitoring ČEKIA

Datum vydání Emise Kdo vydal doporučení Původní cílová cena Nová cílová cena Investiční doporučení Poznámka
24.1.2012 CME Goldman Sachs 6,3 USD 6,4 USD prodat/neutral potvrzené doporučení
11.1.2012 CME Goldman Sachs 8,7 USD 6,3 USD prodat/neutral prodat/atraktivní
4.11.2011 CME Societe Generale 25 USD 12,4 USD držet předchozí doporučení koupit
31.10.2011 CME Goldman Sachs 8 USD 8,7 USD prodat/atraktivní potvrzené doporučení

Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.