Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Pondělí, 26. leden 2015 21:24:38

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Apple: Opět vysoko nad odhady

Další

bull_wild_maly.jpgApple (AAPL) za svůj fiskální 1Q zaznamenal výrazný nárůst prodejů a překonal tak i nejoptimističtější odhady. Smartphonů iPhone dodal 37,04 mil, když se očekával údaj „něco“ přes 30 mil. kusů. Tabletů iPad pak 15,43 mil. kusů oproti očekávání 13,8 mil. Především tyto dva produkty, díky maržím, se podílely na výrazném nárůstu ziskovosti, která se meziročně téměř zdvojnásobila na 13,1 mld. USD, tj. 13,87 USD/akcii. Příjmy vzrostly o 73 % na 46,3 mld. USD. Trh přitom očekával zisk 10,08 USD a příjmy 38,85 mld. USD. Pro doplnění možno dodat, že počítačů Mac se prodalo dle očekávání 5,2 mil. a iPodů 15,4 mil. kusů. Společnost tak ke konci Q disponovala hotovostí či jejich ekvivalenty v celkové výši 97,6 mld. USD. Trh tak bude dále spekulovat a očekávat, k jakému účelu společnost prostředky využije.

Pro současný Q Apple očekává příjmy 32,5 mld. USD a zisk 8,50 USD/akcii. Trh má konsensus nastaven na 32 mld. USD, resp. na 8,02 USD u zisku. Jak známo sama firma bývá ve svých výhledech většinou „při zemi“.

Akcie Apple v reakci na výsledky v „after hours“ vyskočily již přes hranici 450 USD, když v řádné seanci zakončily na 420,41 USD (-1,64 %). Zaznamenaly tak po výsledcích nová historická maxima. Tržní kapitalizace firmy při těchto cenách dosahuje již cca 419 mld. USD (cca 8,2 bil. Kč).

J.Zendulka

conectium_maly.jpg


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.