Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Středa, 28. leden 2015 13:03:48

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Únor na trzích se Stratton: Fokus na BRIC, large caps a Apple

Další

stoulil_mal_.jpgLeden skončil na parketu nečekaným úspěchem, o to větší napětí panuje při pohledu vpřed. Vystřídá tržní euforii střízlivění a sbírání zisků nebo optimismus na burzách domestikuje? Na únorové trhy jsme se zeptali analytiků. Zmrazí únor býkům úsměv na rtech? Na koho vsadit a jakým titulům se raději vyhnout? Kam vycestovat za dobrou investicí? Kudy se vydají hlavní komodity? Ve třetím dílu usedl do horkého křesla Josef Stoulil ze společnosti Stratton. Analytik nám prozradil rozhodující faktory pro vývoj únorových trhů, investorsky atraktivní sektory a regiony a dočkáte se i několika konkrétních akciových tipů.

iPoint: Jak bude vypadat únor na trzích?

Josef Stoulil: Pokud se zaměříme na US trh, mohl by pro další směr trhu být jednak rozhodující (směrodatný) výsledek hlavních makrodat v pátek, kdy budou reportovány celková nezaměstnanost a nová pracovní místa v nezemědělském sektoru za leden t.r. Nicméně indexy se stále nachází v pozitivním momentum a technické indikátory trhů se rovněž tváří bullish. Sezóna HV zdárně pokračuje a její bilance je určitě lepší než ve srovnání s evropskými firmami. Dopad řešení dluhové krize je evidentní.

Do dalšího období také bude důležité zda se skutečně podaří do konce týdne uzavřít dohodu o swapu řeckých dluhů s privátními investory za přijatelných podmínek pro obě strany a dojde k realizaci bailoutu max. do března t.r. Celkově ovšem zřejmě nebude únor tak výkonnostně dobrý jako leden 12.

Únor na trzích s Conectium: PX nad 1000, sázka na NWR a AVG

Únor na trzích s KB: Další růst, rudé jaro a pozor na Telefónicu!

iPoint: Jaké regiony mohou investorům nabídnout zajímavý výnos?

Josef Stoulil: V zájmu investorů se zřejmě i nadále budou ocitat regiony BRIC.

iPoint: Které sektory se ocitnou na výsluní zájmu investorů?

Josef Stoulil: V případě USA velké large caps, technologie s dalšími invencemi, biotech sektor (velký počet testovacích fází nových léků mnoha firem) a rovněž jsou z pohledu využití v průmyslu tituly kovů vzácných zemin.

iPoint: Nabídl byste našim čtenářům několik akciových tipů ze zámoří?

Josef Stoulil: V případě large caps například Apple a Caterpillar, v segmentu kovů vzácných zemin např. Molycorp. V souvislosti s přípravou IPO Facebook může dojít také k oživení již stávajících internetových titulů obchodovaných na burzách.

Děkujeme za rozhovor!


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.