Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Neděle, 1. Únor 2015 01:25:41

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Výsledky CME růstovým impulsem? Nad odhady s Cyrrus

Další

bull_wild_maly.jpgČtvrtý kvartál bývá vždy pro mediální společnosti sezónně jednoznačně nejsilnější, kdy tržby dosahují až třetiny celkových ročních tržeb. Po lepších výsledcích za 3Q společnost potvrdila předchozí výhledy hospodaření, což jsme vnímali jako zklamání. Případné lepší než odhadované výsledky (pro které podle našeho názoru je prostor) by mohly být pro akcie, které jsou stále pod tlakem, zdrojem zajímavého oživení, i když to do jisté míry v posledních týdnech již nastává. Za poslední kvartály se situace na reklamním trhu mírně zlepšovala, tržní vývoj však byl stále blízký stagnaci.

Pozici největšího trhu si stále udržuje ten český, zde odhadujeme tržby na $98,8 mil. (+7,5% y/y) a OIBDA $53,5 mil., v Rumunsku odhadujeme tržby na $49,7 mil. (+3,0% y/y) a OIBDA $7,5 mil., Následuje Slovensko (tržby $34,5 mil., +9,3% y/y, OIBDA $7,2 mil.), Bulharsko (tržby $31,7 mil., +8,2% y/y, OIBDA $11,7 mil.), Slovinsko (tržby $25,8 mil., +9,5% y/y, OIBDA $10,3 mil.) a Chorvatsko (tržby $20,3 mil., +21,7% y/y, OIBDA 3,0 mil.).

Celkově odhadujeme 4Q tržby z vysílání na $260,7 mil. (+8,1% y/y), se započtením produkční MediaPro po eliminacích a nových médií odhadujeme celkové kvartální tržby na $281,8 mil. (+9,5% y/y). OIBDA za vysílací činnost odhadujeme ve výši $92,5 mil. USD, celkovou hodnotu OIBDA (včetně nových médií, MediaPro, korporátních nákladů) pak $78,9 mil. (+21,7% y/y), celkový provozní zisk EBIT podle našich odhadů vykáže výši $54,8 mil. Se zvýšení OIBDA očekáváme také zlepšení OIBDA marže, za 4Q na 28,2% (+2,7 proc. bodu y/y), za celý rok pak na 18,9% (+4,3 proc. bodu y/y).

Úrokové náklady celkem odhadujeme na $35,0 mil., kurzové zisky odhadujeme na $20,0 mil. Čistý zisk za uplynulý kvartál odhadujeme na $39,9 mil. USD. Nepředpokládáme, že by se firma při zveřejnění výsledků nějak konkrétněji vyjádřila k výhledům na tento rok. Již dříve uváděla pouze obecné cíle v oblasti cash-flow, kontroly nákladů, nebo udržení tržního podílu. Hodně napoví také případný komentář společnosti k celkovému vývoji reklamního trhu za uplynulý kvartál, a zejména jeho odhadovaný vývoj pro letošní rok. Společnost při 3Q výsledcích potvrdila roční odhad tržeb $850 mil. a OIBDA $166 mil., naše odhady tržeb jsou postaveny výše, u OIBDA naopak mírně níže.

Ondřej Moravanský

cyrrus_logo1.jpg


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.