Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Čtvrtek, 29. leden 2015 21:17:40

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Cyrrus k výsledkům ČEZ: Neutrální až mírně negativní (analýza)

Další

hatlapatka.jpgSpolečnost ČEZ dnes ráno oznámila, že za celý rok 2011 dosáhla čistého zisku 40,8 mld. CZK a překonala tak svoji guidance (40,6 mld. CZK), i když my ani trh jsme splnění celoročního cíle neočekávali. Z prezentovaných čísel je nicméně jasné, že se do značné míry jednalo o „účetní cvičení“ a ČEZ udělal vše pro to, aby guidance dosáhl, i za cenu negativního dopadu na výsledky v letošním roce. Právě výhled hospodaření na letošní rok považujeme za nejslabší místo dnes oznámených dat a pro trh by se mělo jednat o zklamání. ČEZ očekává (i když zřejmě tradičně dost konzervativně), že letos dosáhne zisku EBITDA na úrovni 87,9 mld. CZK, což je o více než 2 mld. CZK méně než byl tržní konsensus před výsledky. Na čistém zisku je rozdíl ještě větší, když ČEZ očekává 41 mld. CZK a trh 44 mld. CZK.

Vrátíme-li se k výsledkům za 4Q2011, potom ČEZ pozitivně překvapil na tržbách, které byly o cca 2 mld. CZK vyšší než jsme očekávali, jediným zdrojem této odchylky je vyšší nárůst výnosů z prodeje plynu koncovým zákazníkům. Reportovaný čistý zisk hovoří pro dividendu ve rozmezí 38-46 CZK, my i nadále očekáváme 45 CZK. Celkově hodnotíme výsledky jako neutrální až mírně negativní kvůli výhledům, podrobnější rozbor výsledků přineseme během dne ve flash analýze.

Marek Hatlapatka

cyrrus_logo1.jpg


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.