Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Neděle, 1. Únor 2015 17:35:09

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Březen ve SPAD s analytiky ČS II.: KB v zajetí sentimentu, NWR visí na vlásku!

Další

horska_draha.jpgAgentura ČEKIA má k dispozici aktuální výhled České spořitelny pro jednotlivé tituly SPAD na měsíc březen (datum vydání: 5. 3. 2012). Pojďme se v kostce zastavit u druhé třetiny hráčů pražského SPAD tak, jak je vidí analytici ČS Petr Bártek, Václav Kmínek, Martin Krajhanzl a Josef Novotný.

KIT Digital: Akcie na začátku února dosáhly lokální vrcholu nad 230 Kč, aby poté klesaly. V tom jim nezabránil ani aktualizovaný výhled výsledků na letošní rok (s pouze drobnými změnami), který potvrdil to, že firma letos plánuje dosáhnout čistého zisku (okolo 1,4 $ na akcii). Současně předběžné výsledky za 4Q ukázaly, že firma v prosinci 2011 dosáhla pozitivního volného cash flow.

 

Jaký růstový potenciál má ČEZ, Fortuna, CME a Áčka?

 

Komerční banka: Komerční banka ve 4Q 11 reportovala další (snad poslední) odpis řeckých dluhopisů a i výnosy z poplatků byly kvůli jednorázové položce horší. Management navrhne dividendu na úrovni 160 Kč (4,3%), což je pod odhadem trhu (190 Kč). Pro příští rok KB očekává mírné zhoršení ziskovosti z důvodu slabého růstu úvěrů, což by podle nás ale měly vyvážit nižší odpisy dluhopisů. Čekáme, že akcie KB se nyní budou řídit hlavně sentimentem na trhu.

Objednejte si knihu Praktický průvodce denním obchodováním od Pavla Šafaříka, nyní za akčních 235 Kč (původní cena 349 Kč)! V této knize začínající obchodník nalezne informace, které mu umožní na trzích nejen „přežít“ ale i dlouhodobě profitovat. Využijte jedinečnou slevovou akci na knihu Praktický průvodce denním obchodováním, která platí pouze do 16. 3. 2012. Knihu si můžete objednat ZDE.

NWR: Výsledky za rok 2011 ukázaly stagnující očištěný čistý zisk, když ani dvojciferný růst cen uhlí a koksu nedokázal převážit 15% nárůst jednotkových těžebních nákladů. Zklamáním pak je, že firma čeká další dva až tři roky slabý produkční mix. Objevily se ale spekulace o potenciálním převzetí ze strany JSW, což by mělo akcie NWR v nejbližší době držet na vysokých úrovních.

4 předsudky, jež vám na trhu zlomí vaz!

4 největší klišé na trhu: Čemu určitě nevěnovat pozornost?

4 důvody neúspěchu na trhu: Proč jsem přišel (zase) o všechno?

4 smrtelné hříchy investora: S čím nesmíte nikdy počítat?

4 důvody, proč narukovat do boje jménem trh!

4 nejhorší rádci na trhu!

 

Orco: Klíčovým faktorem pro další vývoj společnosti zůstává refinancování dluhu ve výši 300 milionů EUR spojeného s portfoliem GSG. Ten je splatný v průběhu dubna tohoto roku. Díky nejistotě ohledně refinancování zmiňovaného dluhu očekáváme i nadále volatilní obchodování. Zvýšený zájem investorů může přinést blížící se datum oznámení hospodářských výsledků (28.3.2012) za rok 2011.

 

Březen ve SPAD s analytiky ČS I.: 106 % CME, býčí ČEZ i Fortuna

 

Pegas: Také v uplynulém měsíci se tento titul pohyboval v úzkém obchodním pásmu 440 – 460 Kč. Zvýšený zájem investorů by však mohlo přinést ohlášení výsledků hospodaření za uplynulý rok 2011. Důležitým faktorem výsledků hospodaření bude výhled hospodaření pro rok 2012 (návrh na dividendu nebude při výsledcích oznámen). Čekáme solidní asi 10% růst EBITDA díky rozjezdu nové linky. Otázkou je ale krátkodobý dopad nyní vysokých cen ropy.

 

Přehled aktuálních investičních doporučení České spořitelny

Zdroj: ČS

  Cílová cena Doporučení Očekáváný výnos p. a.
KIT Digital - - -
Komerční banka 4 050 Kč Držet (6. 2. 2012) 11,57 %
NWR 140 Kč Akumulovat (25. 11. 2011) -8,97 %
Orco 4,3 Eur Držet (3. 10. 2011) 7,34 %
Pegas 500 Kč Akumulovat (7. 6. 2011) 12,59 %

 


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.