Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Čtvrtek, 29. leden 2015 19:17:05

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Stratégové radí snižovat podíl akcií v portfoliu: Býčí signál?

Další

panika.jpgAkcie? Ne, děkuji, říkají v poslední době stratégové z Wall Street. Ještě na sklonku loňského roku podle průzkumu agentury Bloomberg radili experti investorům alokovat kolem 63 % portfolia do akcií. Minulý týden ovšem tento podíl výrazně klesl. Akciové trhy zažily letos jeden z nejlepších úvodů za desítky let a skepse mezi analytiky ohledně dalšího růstu trhů výrazně narůstá. Bloomberg na týdenní bázi zpovídá experty napříč trhem s jednoduchou otázkou: Jaké váhy by ve svém portfoliu přiřadili akciím, dluhopisům a hotovosti. Jak uvidíte, býci vyklízí pozice. Na druhou stranu expertní rady nemusí být vždy relevantní, jak si ukážeme na časové řadě býčího sentimentu analytiků od roku 1997.

Z dalších článků vybíráme:

4 podhodnocené akcie s vysokou dividendou: Plníme investorské sny

3 neobjevené dividendové doly pro rok 2012

KB o NWR: Další propad cíle i doporučení!

Váš nový zaměstnavatel: FBI, aneb lovem lidí k bohatství

Portfolio manažer: Vsaďte na dividendy (+ 5 tipů)

5 blue chips připravených k tučné rally

Aktuálně podle Bespoke s odvoláním na Bloomberg doporučují stratégové v průměru 57% váhu akcií v portfoliu. Jde o výrazný propad oproti počátku letošního roku. Co o spolehlivosti analytických rad říká historie? Tak například býčího maxima od roku 1997 jsme se dočkali v roce 2001: Tehdy experti radili umístit do akcií bezmála 75 % portfolia. Následovala hlasitá exploze dot.com bubliny a pád akciových trhů. Od té doby si dali experti na akcie jako „tutovku“ pozor, zmýlili se nicméně ve směru opačném: Píše se jaro 2009 a nikdo neví, že trhy jsou na úpatí jednoho z nejintenzivnějších býčích trendů historie. Co radí analytici? „Býčí“ křivka je nejníže od roku 1997: Do akcií byste měli alokovat „pouze“ něco kolem 52 % portfolia. „Expertní“ rady je tak třeba brát s jistou rezervou…

Vývoj názoru na podíl akcií v portfoliu podle průzkumu Bloomberg

Zdroj: Bespoke

bycipodil.jpg

 


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.