Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Neděle, 25. leden 2015 19:14:58

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Riziková mapa světa: Kde leží bezpečné přístavy?

Další

globus_maly.jpgUplynulá dvě léta zdůraznila na akciových trzích nový významný valuační faktor: Riziko státních bankrotů. S tím, jak (nejen) evropská CDS strmě šplhala k nebi, býci na parketu skláněli hlavy a ustupovali ze svých pozic. Co bylo dříve jedem, je nyní lékem: Riziko bankrotu na vzorku 52 nejvýznamnějších světových zemí letos v průměru kleslo o 16 %, což se stalo zřejmě nejvýznamnějším impulsem pro pokles tržní rizikové přirážky, a tím i růst cen akcií. Jaká je aktuální mapa rizikovosti jednotlivých zemí a jaké jsou „bezpečné přístavy“ současného světa?

Z níže uvedené tabulky vyplývá, že nejnižší riziko státního bankrotu hrozí nyní v Norsku, následovaném Spojenými státy a Švýcarskem. Na opačném konci najdeme staré známé: Řecko, Portugalsko a Argentinu. K nejvyššímu nárůstu rizikovosti letos došlo právě v Portugalsku, o němž se spekuluje jako o případné další oběti evropské dluhové krize. Rizikovější je i Španělsko, mírně i Saúdská Arábie. Seznam aktuálních hodnot CDS 52 zemí světa následuje.

Z dalších článků vybíráme:

3 akcioví favorité SPAD podle analytiků ČS

Březen ve SPAD s analytiky ČS II.: KB v zajetí sentimentu, NWR visí na vlásku!

Čeští boháči pod lupou: Michal Horáček

4 rozjeté akciové vlaky: Zákaz vstupu demagogům!

Abby Joseph Cohen (Goldman Sachs): Akcie jsou stále levné!

12 dividendových aristokratů, kteří opět navýšili

Nejbohatší lidé světa: Kolik si vydělají za den?

Riziko státního bankrotu měřené hodnotou CDS (Pozn.: První sloupec představuje aktuální hodnotu CDS, druhý sloupec obsahuje stav k závěru roku 2011, v posledním pak najdeme procentuální změnu mezi těmito daty)

Zdroj: Bespoke

cdscds.jpg


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.