Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Sobota, 31. leden 2015 14:04:08

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Akciový výhled 3.4.: V hlavní roli mediální tituly, KITD s CETV v úvodu předvedou nevídanou rally! (+CETV)

Další

byk_maly.jpgAkciové trhy vstoupily do nového kvartálu úspěšně. V úvodu obchodování na evropských trzích však převažovala nejistota poté, co míra nezaměstnanosti v eurozóně za měsíc únor vzrostla na nové rekordní úrovně ve výši 10,8 %. To je v porovnání s lednem 2012 o 0,1 % více a meziročně o 0,8 % více. Za celou Evropu míra nezaměstnanosti v únoru 2012 dosáhla 10,2 %. Z celé Evropy je největší míra nezaměstnanosti momentálně ve Španělsku, kde dosahuje kritických 23,6 %, následované Řeckem s 21,0 %. Růst nezaměstnanosti v eurozóně na 10,8 % byl v souladu s očekáváním, trhy ale přesto negativně reagovaly na současný nepříznivý stav. V průběhu obchodování však optimismus znatelně vzrostl s tím, jak trhy v USA byly podpořeny lepšími daty, kde index nákupních manažerů ISM v průmyslu za březen zaznamenal oproti únoru větší nárůst. Evropské burzy z úvodních ztrát nakonec otočily do kladného pásma a zaznamenaly menší rally. Německý index DAX uzavřel o 1,58 % silnější a britský FTSE 100 evropskému růstu nasadil korunu a přidal až 1,85 %.

US obchodování
Akcie na Wall Street otevíraly s mírnými ztrátami, avšak krátce po otevření trhů se již přehouply do zelených čísel a nakonec uzavřely se slušným nárůstem. Index S&P 500 zpevnil o 0,75 % a uzavřel blízko úrovně 1420 bodů. Dow Jones Industrial Average dokonce zaznamenal nová maxima, když vzrostl nejvýše od roku 2007 nad 13 260 bodů s nárůstem o 0,40 %. Index NASDAQ Composite, tažen akciemi nesmrtelného Applu (+3,18 %), přidal až 0,91 % a uzavřel v blízkosti svých několikaletých maxim. Po slušném více než 2% nárůstu ceny ropy se dařilo především těžařům. Největší nárůst z indexu S&P 500 předvedly akcie Avonu (AVP). Ty vystřelily přes 17 % výše poté, co společnost Coty podala nabídku na koupi Avonu za 23,25 USD/akcii, tedy s 20% prémií oproti včerejší zavírací ceně.

Pražská burza
Na domácím trhu jsme svědky čím dál tím mizernějších objemů obchodů i likvidity jednotlivých titulů. Včera se objemy přehouply přes 100 mil. Kč pouze na akciích ČEZu. Celkem bylo ve SPAD zobchodováno akcií za pouhých 579 mil. Kč. Jediný titul, kde objemy obchodů v posledních dnech až týdnech ožívají, jsou akcie KITD. Ty jsou v zájmu investorů s tím, jak na titulu panuje zvýšená volatilita a zajímavé pohyby. Včera titul v průběhu seance na pražské burze oslaboval až o 6 %, aby na to v průběhu americké seance přidal bezmála 7 % na 7,70 USD. Dnes tak KITD otevře výrazně výše. S ještě větším nárůstem by ale měly otevřít akcie CETV, které se včera na NASDAQ staly terčem agresivních nákupních objednávek, a to bez přítomnosti jakýchkoliv zveřejněných korporátních zpráv. Akcie CETV vzrostly přes 19 % na 8,49 USD, a to na takřka trojnásobném průměrném denním objemu.

Asijská seance
Akciové trhy v Asii se neúčastní včerejšího optimismu na burzách mezi Atlantikem a obchodují smíšeně. Nikkei 225 klesá o 0,59 %, shodný výkon zaznamenává i TOPIX, zatímco hongkongský Hang Seng roste přes 0,7 %. Měnový pár AUD/USD se obchoduje bez výraznějších změn nad hladinou $1,0400 poté, co australská centrální banka ponechala sazby beze změny na 4,25 % dle očekávání. Evropské burzy dnes otevřou výše. Dopoledne bude vyhlášen finální HDP v eurozóně, kde se počítá s mezikvartálním poklesem o 0,3 %, což by byl prvně zaznamenaný mezikvartální pokles od druhého kvartálu roku 2009. Odpoledne pak budou zveřejněny průmyslové objednávky v USA, které by mohly výrazněji ovlivnit průběh obchodování.

CETV
Morgan Stanley stanovuje cílovou cenu pro akcie CETV na 16 USD a doporučení ponechává na stupni „koupit“.

Pavel Šafařík


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.