Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Úterý, 27. leden 2015 15:20:42

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Patria k Telefónice: Díky dividendě a buy-backu stojí za to! (+ přehled doporučení)

Další

balik_penez_small.jpgOčekávaná stabilní dividenda ve výši 40 Kč na akcii a možnost další optimalizace kapitálové struktury společnosti formou zpětného odkupu financovaného dluhem: Především tyto dva faktory stojí za preferencí akcií Telefónicy před ostatními CEE-telecomy analytiky Patria Finance. Pohledem ukazatelů jako je P/E, či EV/EBITDA se Telefónica podle analytika Tomáše Tomčányho oproti sektoru obchoduje s 0 – 25% prémií. „Domníváme se však, že vysoký dividendový výnos a schopnost udržet výplatu na 40 Kč na akcii tuto prémii ospravedlňují,“ uvádí Tomčány. Analytik pro příští dvě léta nevylučuje pokles dividendové části výplaty akcionářům ze současných 27 na 26 korun: „Pokles bude kompenzován razantnějším snižováním kapitálu nebo odkupem vlastních akcií.“ Jaké je cílová a férová cena pro akcie Telefónicy podle Patria Finance?

Valná hromada Telefónicy je již tento čtvrtek: Vedle výplaty akcionářům bude na programu i zpětný odkup akcií až do výše 10 procent celkového počtu: „Domníváme se, že společnost si může dovolit financovat odkup z vypůjčených prostředků, jelikož její celková zadluženost je velmi nízká a přístup na dluhové trhy má otevřený,“ uvádí Tomáš Tomčány z Patria Finance a uzavírá: „Výsledkem našeho modelového ocenění je cílová cena ve výši 403 Kč na akcii (férová hodnota pak 374 Kč na akcii).“

Z dalších článků vybíráme:

Kdo s koho ve SPAD I.: Analytici prozradili své růstové tipy

Kdo s koho ve SPAD II.: Analytici prozradili své růstové tipy

Analytici KB/SG: V případě ropného šoku by akcie spadly o 30 %

Telefónica s novým býčím cílem od Morgan Stanley (+ přehled doporučení)

Domácí trh: Čeká jej v dubnu krveprolití?

Přehled investičních doporučení pro Telefónicu

Zdroj: Monitoring ČEKIA

Datum vydání Emise Kdo vydal doporučení Původní cílová cena Nová cílová cena Investiční doporučení Poznámka
17.4.2012 Telefónica O2 Patria Finance   403 Kč   férová hodnota 374 Kč
3.3.2012 Telefónica O2 Morgan Stanley 450 Kč 420 Kč equal weight  
23.3.2012 Telefónica O2 Raiffeisen 400 Kč 428 Kč držet potvrzené doporučení
29.2.2012 Telefónica O2 UBS 435 Kč 435 Kč koupit předchozí doporučení neutral

Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.