Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Úterý, 27. leden 2015 13:20:35

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Akciový výhled 18.4.: Akciové trhy v zajetí nekončícího optimismu, KITD ze svých mimin +25 %! (+Erste, PMČR)

Další

rust_small.jpgDobrý začátek výsledkové sezóny za první kvartál 2012 pomohl akciím umazat část ze svých ztrát z předchozích dvou týdnů. Investoři se neohlíželi na publikovaná makrodata, která nedopadla úplně nejlépe, když čísla z trhu bydlení a průmyslové produkce nenaplnila očekávání, a soustředily se na reportované výsledky. Meziměsíčně průmyslová produkce v USA zaznamenala stagnaci, zatímco se počítalo s růstem o 0,4 %. Podle včerejších údajů k většímu oživení nedochází ani na trhu bydlení. Počet stavebních povolení v březnu sice vystoupal na anualizovaných 750 tisíc, ale současně klesnul počet zahájených rezidenčních staveb na 650 tisíc z 690 tisíc v únoru. Horší data však ve včerejším obchodování nebyla rozhodující. Těmi se staly výsledky společností Coca-Cola (KO) a Goldman Sachs (GS). Ty podpořily i obchodování na evropských burzách, které zakončily silně v plusu – německý DAX přidal přes 2,5 %. K většímu optimismu přispěl i pokles výnosů na španělských dluhopisech. Výnos desetiletého španělského dluhopisu po proběhnuvší aukci klesnul až o 18 bps pod 5,9 %.

US obchodování
Po rozeznění zvonů na Wall Street akcie zahajovaly se slušným nárůstem a v průběhu seance zisky ještě výrazně navýšily. Index S&P 500 zpevnil o 1,55 % na 1390 bodů, DJIA překonal úroveň 13100 bodů, když posílil o 1,50 %, a NASDAQ Composite podpořen silnou korekcí na akciích Applu (AAPL), které tímto veškeré ztráty z úvodu týdne umazaly, vzrostl až o 1,82 %. Akcie Goldman Sachs na zveřejněné výsledky reagovaly zpočátku pozitivně a rostly, ovšem v průběhu obchodování došlo k vybírání zisků a akcie GS nakonec uzavřely s mírnou ztrátou. Čistý zisk ve výši 3,92 USD/akcii výrazně překonal očekávání ve výši 3,55 USD. Také na úrovni tržeb banka příjemně překvapila a dokonce oznámila navýšení dividendy, která nese1,57% výnos z předchozích 1,19 %. Na první pohled solidní výsledky byly pro některé investory zklamáním, když meziročně čistý zisk klesnul přes 10 % a navíc banka vykázala lepší výsledky pouze v obchodní divizi, zatímco v ostatních divizích byla zaznamenána stagnace či dokonce pokles. Příjemné odezvy na výsledky se investoři dočkali u akcií Coca-Coly. Ty vzrostly přes 2 % na bezmála 74 USD, což je poblíž svých několikaletých maxim. Společnost za 1.Q 2012 vykázala tržby na úrovni 11,14 mld. USD, což je meziročně růst o 6 %. Z velké části byl nárůst tržeb ovlivněn vyššími cenami v některých regionech, především Severní Americe. Čistý zisk dosáhnul 2,1 mld. USD (89 centů/akcii) oproti 1,9 mld. USD (82 centů/akcii) za stejné období o rok dříve. Po uzavření trhů své výsledky reportovaly IBM (IBM), Yahoo (YHOO) či Intel (INTC).

Pražská burza
Index PX výrazně zaostal za výkonem evropských burz, když zpevnil o pouhých 0,16 %. Tento slabý výkon byl ovšem zapříčiněn hlavně akciemi Komerční banky, které se obchodovaly první den bez nároku na dividendu ve výši 160 Kč na akcii. Po započtení této dividendy tak akcie Komerční banky včera „přidaly“ mírných 10 Kč. Opět jednu velmi zajímavou podívanou předvedly akcie KITD. Ty včera po oznámení rezignace předsedy představenstva Tuzmana ztrácely až 15 % na 115 Kč, aby v průběhu seance veškeré ztráty umazaly a nakonec otočily silně do plusu na 144 Kč (ze svých minim +25 %)! Žádné vyjádření ze strany managementu či od samotného Tuzmana k důvodu rezignace zatím nepřišlo a nebyly zveřejněny ani jiné kurzotvorné informace. Akcie KITD jsou v posledních dnech mnohem více v zajetí spekulativních a technických aspektů, než že by přímo odrážely vývoj fundamentu. Zvýšená volatilita na akciích KITD podporuje na trhu likviditu. Průměrný denní objem obchodů s akciemi KITD na NASDAQ od začátku března vzrostl o více než 30 %.

Philip Morris ČR
Akcie Philip Morris ČR se na pražské burze dnes obchodují poprvé bez nároku na dividendu ve výši 920 Kč na akcii. To představuje hrubý dividendový výnos ve výši 7,95 %.

Erste Bank
Analytici Citigroup zvyšující svou cílovou cenu pro akcie Erste Bank na 22 EUR z předchozích 21 EUR. Doporučení je rovněž zvýšeno na „koupit“ z předchozího „neutral“.

Pavel Šafařík


Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.