Bisnode Česká republika, a.s.

     BISNODE   MAGNUSWEB    BIZGUARD    FLASHLINE     IPOINT    HLÍDAČE    SEKTOROVÉ ANALÝZY     DOKUMENTY

Sobota, 31. leden 2015 17:04:47

Přihlásit Přihlásit

DiskuzeDiskuze

RSS kanályRSS

Přidat k oblíbeným položkámOblíbené

Navigace Zprávy

Od výživného víkendu k Fedu a Applu

Další
apple_new_logo_lg1.jpgVíkend byl tentokrát globálně a částečně i lokálně výživný a tak začněme nejprve u toho, co se stalo, než přejdeme k tomu, co se teprve stane.
 
Začněme nejprve ve Washingtonu, kde se zemím G20 podařilo dohodnout navýšení kapacity MMF o dodatečných 430 mld. dolarů. Jde o sumu, která v podstatě překonala očekávání a eurozóna by tak mohla mít radost, že levné úvěry jsou skoro na cestě. Jde však možná o radost předčasnou, neboť k navýšení se nehodlají zatím přidat Kanada a hlavně USA. Na druhou stranu, země z rychle se rozvíjejících ekonomik stále trvají na tom, že za situace jejich rostoucí angažovanosti vůči MMF by měly mít ve fondu větší slovo (čti více hlasovacích práv). Tento spor přitom bude jen těžko vyřešen do listopadových voleb v USA.
 
Když už jsme se dotkli voleb, pak samozřejmě nelze nezmínit první kolo francouzských prezidentských voleb, kde až překvapivě bodovala extrémní pravice.
Zisk téměř 18 % hlasů zaujal a nikoliv s ohledem na prognózu pro druhé kolo, ale spíše s ohledem na to, že Francii v červnu čekají volby parlamentní. Pokud by strana žádající odchod Francie z eurozóny získala téměř pětinu hlasů, bylo by to velmi zajímavé.
 
V červnu se možná parlamentní volby nakonec nevyhnou ani ČR, neboť vládní koalice se hodlá tento týden oficiálně rozpustit a jak ukázal víkend, ke zformování nové vlády chybí ještě nějaké hlasy. Přesto se situace na domácí politické scéně vyvíjí velmi dynamicky a tak stále soudíme, že k vykopání válečné sekery předčasných voleb je u nás možná stále ještě daleko.
 
Tolik tedy o tom co bylo a nyní telegraficky k tomu co bude. Celému týdnu budou zřejmě dominovat dvě události - výsledková sezóna firem, které budou vévodit zisky výrobce produktů s nakousnutým jablkem, a také zasedání americké centrální banky. Obojí se odehraje v úterý a zejména v případě zasedání Fedu se obáváme, že by mohlo jít o událost, které trhy rizikovými aktivy donutí zaříznout nové ztráty.

Jan Čermák
 
csob.gif

Líbí se Vám článek? Máte otázky? Nesouhlasíte s obsahem? Vážíme si Vašeho názoru. Pomůžete nám tím zlepšit obsah a kvalitu článků. Přidejte svůj komentář a rozpoutejte diskusi mezi čtenáři.

Jednotlivé komentáře je možné hodnotit prostřednictvím kladného nebo záporného hodnocení. Tato funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele. Na pravé straně je celkové hodnocení komentáře.

číst příspěvky

Žádné příspěvky. Buďte první a přidejte komentář do diskuse.

Server iPOINT.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Diskuzní příspěvky vyjadřují výhradně názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskuzní příspěvky, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, reklamu, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse.